Teknik

 

MODÜLEX MODÜLER BÖLME DUVAR SİSTEMİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 
Bölme Kalınlığı : 76 mm
Bölme Yükliğksei : 210 cm ile 300 cm arası
Modül Genişliği : 90 cm ile 120 cm arası
Konstrüksiyon : yatay uygulanan elektrostatik boyalı alüminyum alt ve üst ray içerisine dikey olarak monte edilen 0,80 mm kalınlığında özel çekim galvanizli c dikmelerin yerleştirilmesi ile oluşturulur.
Camlı Modül : 1.8 mm kalınlığındaki elektrostatik boyalı alüminyum çerçeve içerisine kenarları PVC filtre çevrilmiş 4 mm iki adet cam arasına monte edilen jaluzi perdeden oluşmaktadır.
Kapı Modülü : 2.00 mm kalınlığındaki 90 cm x 210 cm ebatlı elektrostatik boyalı alüminyum kasanın kanat yuvasına fitil geçirilmesi ve kasa içerisine alüminyum menteşeli 83 cm x 206 cm ebatlı kapı kanadı monte edilmesi ile oluşturulmaktadır.
Dolu Modül : elektrostatik boyalı alüminyum alt ve üst ray profilleri arasına dikey olarak dizilen 0.80 mm kalınlığındaki özel çekim galvanizli c profillerinin her iki tarafına 12 mm vinil kaplı alçı panel veya melamin kaplı yonga panellerin yerleştirilmesi ve panel birleşimlerinin elektrostatik boyalı alüminyum omega profilleri vidalanması ile oluşturulur. Omeganın vida kanalına istenilen renkte üretilen PVC omega kapağı takılarak sistem tamamlanır. Bölme içerisine izolasyon malzemesi olarak, kayayünü, camyünü ve strafor malzemeleri döşenebilir.
Köşe Dönüş Profilleri : bölme duvarara istenilen açıdaki dönüşleri sağlamak amacıyla kullanılan silindirik formlu 2.0 mm kalınlığındaki alüminyum köşe dikmesi, köşe rayı yardımıyla bölmelere 360 derecelik bir açı ayar alanı sağlar. Bu profil bölmeye duvar c ve omega profilleri ile sabitlenir.


Sistemin Avantajları
 
Bölme tamamen demontedir, sökülüp tekrar kurulabilir
Görünüşündeki estetik ve zenginlik ile iş mekanlarına prestij katar
Hafif materyallerden oluştuğundan binaya gereksiz yük bindirmez
Klasik tuğla duvarlardan ince olduğundan mekanda alan kazandırır
Çiftcam arasındaki jaluzi açıkken şeffaflık kapalıyken duvar görüntüsü verir
Sistem tüm kablo geçişlerine uygundur, panellere her türlü priz monte edilebilir
Özel köşe dikmesi ile 360 derece açı ayarlanabilir, bölmeye istenilen kavis verilebilir
Ses kirliliğine karşı yaklaşık 60 db izolasyon sağlar
Isı yalıtımı yaklaşık %65 etkilidir
Yangın esnasında 30 ile 60 dakika arasında dayanabilir
Sistemdeki ölçüler ve modeller sizin isteğinize ve seçtiğiniz renklere göre üretilir